Дома > WAYA Biotic капки
WAYA Biotic капки
3 мислења

WAYA Biotic капки

За новороденчиња, доенчиња и мали деца

Проверен квалитет

Капките овозможуваат регулирана дигестија и олеснување на дигестивните нарушувања.

Во својот состав содржат пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG.

 

Зошто да ги одберете WAYA® капките?

Зошто да ги одберете WAYA Biotic капките?

 • За намалување на траењето и интензитетот на акутна дијареа (може да биде последица на рота вирусна инфекција, бактериска инфекција, труење со храна...)
 • За олеснување на дигестивните нарушувања (грчеви, гасови, и болки во стомакот)
 • За колики кај доенчиња
 • За олеснување на дигестивните нарушувања при употреба на антибиотици
 • За регулирана дигестија кај новороденчиња, доенчиња и деца

Z rotavirusom se do petega leta starosti okuži kar 95% otrok

Дали сте знаеле?

Од рота вирус заболуваат дури 95% од децата.


WAYA Biotic капките

 • 7 капки содржат најмалку 1,4 милијарди клетки од микроинкапсулираниот пробиотски сој Lactobacillus rhamnosus GG
 • Lactobacillus rhamnosus GG е најистражуван сој на пробиотски бактерии
 • Редовна контрола и квалитет
 • Иновативна постапка на микроинкапсулација која овозможува заштита и 5 пати поголемо преживување во дигестивниот систем, а на тој начин обезбедува стабилност на пробиотикот во текот на целиот рок на траење
 • Соодветни за новороденчиња, доенчиња и деца
 • Со оглед на тоа што не содржат алергени (млечни протеини, лактоза, глутен, јајца, риба, кикирики, сусам, SO2, соја, јаткасти плодови, целер, горчица, ракчиња) може да се користат кај пациенти со алергии
 • Соодветни за вегетаријанци
 • Неутрален мирис и вкус
 • После отварање на шишенцето капките се употребуваат уште најмалку еден месец
Mnenja uporabnikov

Мислење на корисниците

Не се пронајдени коментари!

Како ќе го оцените овој продукт?

Ве молиме оценете го производот
Запишете ги задолжителните полиња
Упатство за употреба
 • Производот има природен талог, затоа пред секоја употреба добро протресете го шишенцето. По протресувањето, производот станува природно - заматен.
 • Производот е без мирис и без вкус.
 • WAYA Biotic капките употребувајте ги најмалку две седмици. Адекватни се за долготрајна примена.
 • Најдобро е капките поединечно да се земаат со лажичка.

Дозирање

 • Новороденчиња, доенчиња и деца до 2. години: по 7 капки на ден.
 • Деца над две години: 10 капки на ден.
  Состав

  Пченкарно масло, Lactobacillus rhamnosus GG (ATCC 53103)

  Пакување
  10 мл
  Чување

  Да се чуваат на температура од 25 ⁰C, заштитени од влага и светлина. Производот да се чува во оригиналното пакување и да се употреби во период од месец дена од отварањето. 

  Изберете докажан квалитет!

  back to top